Trumpai apie Deafheaven ‘Sunbather’ ir blackgaze

Trumpai apie Deafheaven ‘Sunbather’ ir blackgaze

Atsakymas į skaitytojo komentarą

Įtaka pati savaime nelemia būtinybės ją atitinkamai įvertinti suteikiant vietą tope. Vadovaujantis tokia logika, būtų galima kabinėtis prie daugybės dešimtmečiui įtakingų albumų, kurių neįtraukėme — su ‘Sunbather’, be to, kad jis išties tapo nuvalkiotu (ir trukdančiu amžinai-jau-esančiu referentiniu centru, kaip shoegaze nutiko su ‘Loveless’), taip įvyko todėl, kad jo sukeltas ‘protrūkis’ yra pakankamai ginčytinas: vadinamasis blackgaze Europoje egzistavo jau beveik dešimtį metų anksčiau, ypač prancūzų scenoje, o kur dar dešimto dešimtmečio ir tūkstantmečių sankirtos screamo grupės, kurių eksperimentai jau turėjo panašių kokybinių manierų.

Deafheaven daugmaž pavyko surinkti tai į vieną albumą ir pateikti JAV (iš kur jie patys ir yra) rinkai bei publikai, kurios nemaža dalis tais 2013-aisiais jau buvo užsivedusi nuo Fantano kultivuojamos paradigmos, koja kojon žengusios su Pitchfork plėtra su tikslu dreifuoti nuo atgrasių 2000’s indie kilpų, o kur dar stambesnieji festivaliai, kuriems taip pat reikėjo senesnės gitarinės muzikos pamainos į šviežesnius darinius. Nuo to laiko, albumo įtaka neišliko jokiame prasmingame kiekyje, o pats skambesys neišvengė moralaus nuvytimo.

Galbūt blackgaze kurį laiką atrodė kažką žadantis kryžminimas, tačiau dabar apie jį galime pasakyti tik trafaretiškąjį ‘black’as neklausantiems black’o’ arba tą, kad šitaip muzikinė pramonė siekė monetizuoti garsiškai šiurkštesnius bei ideologiškai radikalesnius pradus, juos sterilizuodama ir pateikdama tiek naujai kartai, tiek su ‘sunkesniąja’ muzika nesusipažinusiems klausytojams, tačiau tendencija vis vien susikrauna į ‘švelnus ir harmoningas + grubus ir disonuotas’ receptą, kuris būtent šiame dešimtmetyje išvydo savo naują šviesą nepalyginamai platesniu mastu, nei iki tol, bet blackgaze vis tiek išlieka vienu iš mažiau vertingų ir perspektyvių to pavyzdžių. Kaip kažkas sykį tinkamai parašė — blackgaze black metal’ui yra kaip smooth jazz visam džiazui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: